O firmieInformacje o SFPwood


SFP WOOD to rodzinne przedsiębiorstwo produkcyjno – handlowe, które mieści się pod Poznaniem. Jesteśmy zdecydowanym liderem w branży budownictwa drewnianego na polskim rynku. W naszym nowoczesnym parku maszynowym Hundegger K2I produkujemy m.in. domki całoroczne, letniskowe, narzędziowe i dziecięce oraz garaże, wiaty, sauny. Jesteśmy również producentem więźb dachowych. Posiadamy własny skład drewna. Przez trzydzieści lat działalności gospodarczej nauczyliśmy się wczuwać w indywidualne potrzeby i oczekiwania naszego klienta. Mamy bardzo wielu stałych odbiorców. Współpracują z nami zarówno klienci indywidualni jak i hurtownicy, deweloperzy lub osoby z branży turystycznej. Posiadamy duże doświadczenie w realizacji przetargów publicznych oraz w dofinansowaniach unijnych. Inwestycje prowadzimy od A do Z. Nie korzystamy z żadnych pośredników, dzięki czemu nasze produkty są w bardzo konkurencyjnych cenach. Posiadamy własne biuro projektowe. Wykonujemy pełną dokumentację projektowo wykonawczą, dzięki której inwestor jak najszybciej może wystąpić o pozwolenie na budowę. Dysponujemy kilkoma własnymi wyspecjalizowanymi ekipami montażowymi oraz transportem odpowiednio przystosowanym do przewozu drewna.Jak działamy


Naszą produkcję zaczynamy od poznania potrzeb klienta. Ustalenia przekazujemy do naszego zespołu projektowego, który tworząc kolejne wersje projektu na bieżąco ustala poprawki z klientem. Gotowy projekt wyceniamy i, po akceptacji warunków, przesyłamy do zespołu produkcyjnego.

Nasi cieśle i stolarze realizują zamówienie. Każdy z elementów konstrukcji jest oznaczany zgodnie z numeracją w projekcie. Na podstawie tego dokumentu generowana jest instrukcja obsługi. Otrzymuje ja klient lub, jeśli sobie życzy, zleca montaż naszemu zespołowi.

Na każdy produkt dajemy stosowny certyfikat oraz dwuletnią gwarancję, zatem mają Państwo pewność, że jakość stawiamy na pierwszymi miejscu.Możemy szczycić się najlepszej jakości drewnem świerku syberyjskiego, który importujemy od sprawdzonych dostawców z lasów pierwotnych Rosji, z Obwodu Archangielskiego i Wołogodzkiego. Rosnące tam drzewa posiadają mały przyrost roczny (nawet 18-21 słojów na centymetr) co zdecydowanie wpływa na twardość i jakość drewna.

Pochodzące z mocnych i zdrowych świerków syberyjskich bale są poddawane specjalistycznemu suszeniu (do poziomu 10-12%), struganiu i późniejszej konserwacji. Warto wspomnieć, że drewno to ma świetne parametry cieplne – odpowiednio zabezpieczone łatwo się nagrzewa, a zgromadzone ciepło oddaje bardzo powoli.